İngiltere yemekleri: Londra’ya gidip aç kalmadan nasıl gezilir?

İngiltere yemekleri: Londra’ya gidip aç kalmadan nasıl gezilir?

İngiltere yemekleri sizi tatmin etmeyecektir. Ülkemizdeki yemek çeşitliliğinden sonra herhangi bir Avrupa kentinin bizi tatmin etmesi pek mümkün gelmiyor bana. Londra’nın da bu konuda atak yaptığını söyleyemem. Size bir sır söyleyeceğim kapatın kapıları, Londra’nın övemeyeceğim tek konusu yemektir herhalde. Kaldı ki yine tatlılarını ballandıra ballandıra anlatacağım, o kaçınılmaz. Londra’ya gittik, aç mı dönelim sorusunuz cevabını birazdan vereceğim (Londra’ya nasıl gittiniz derseniz şuradan vize işlerini görüntüleyebilirsiniz).

Yıldızı Parlasın: Pret A Manger

Londra, yağlı ve sağlıksız besinleri kolay kolay bulabileceğiniz yerleri bünyesinde barındıran bir şehir değil. İngiltere yemekleri denince akla direkt gelen bir yemek çeşidi yok maalesef ama sağlıklı yaşam için tercih edilebilecek bir sürü yer var. Bunun en güzel örneği, neredeyse her köşe başında görebileceğiniz, sandviçleri açlığa birebir gelen, elma suyunu çok sevdiğim Pret A Manger. Firmanın sloganı da “Organic Coffee, Natural Food”. Bir zaman sonra gördüğünüz gibi girme isteği uyandırıyor zaten. Birçok büyük şehirde olduğu gibi burada da mekanda yiyebiliyorsunuz veya daha ucuz olsun diyorsanız alıp güzelim parklarda, ne bileyim Picadilly Circus’da yiyebiliyorsunuz. Burada bir “ahh ah!” dedikten sonra atıştırmalık değil de biraz daha doyurucu yerlere devam ediyoruz.

Hem Ucuz Hem Doyurucu : ICCO

“Domuz eti yemeyeyim ne gerek var” diyenlerdenseniz ICCO hem domuz eti içermiyor hem de alkol satışı olmayan, tertemiz pizza yiyebileceğiniz bir mekan. Buradan yakalayamazsa sizi fiyatlarından yakalar elbet çünkü normalde vereceğiniz ücretin neredeyse yarı fiyatına hem pizza hem de içecek alabiliyorsunuz. Çeşitli pizzaları, hızlı servisi ve merkeze olan yakınlığı ile tercih edilebilir restoranlardan.

Fish and Chips Tercihim : Poppies

İngiltere’ye gelinmiş, sokaklar, parklar bahçeler gezilmiş ama neredeyse milli yemekleri olan “fish and chips” yenmeden dönülmüş bir gezi düşünülebilir mi? Düşünüyorsanız gitmeyin efendim, böyle bir şey olabilir mi? “Düşünülemez” cevabını verenler için devam ediyorum, bizim iki gidişimizde de tercihimiz hem lezzetli olması hem de konumu itibariyle Poppies oldu. Hem lezzetli hem de çalışanları Türk, sohbet de bonus oluyor diyelim.

ingiltere yemekleri, londra yemekleri, londra da yemek, fish & chips
Fish and Chips için : Poppies

Tatlılar için ayrıca güncelleyeceğim fakat bekleyemem diyorsanız isimler şöyle : Ben’s Cookies ve L’ETO. Mutluluk garantili!

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir