Bir Bu Eksikti: Instagram Çekilişi Kazanan Yorumu Seçme

Bir Bu Eksikti: Instagram Çekilişi Kazanan Yorumu Seçme

2021’den hepimize güzel bir sellam! Hava daha bir berrak, sıcağı soğuğu daha bir mert günlere uyanmadık mı sanki bugün? Bir şey söyleyeceğim Zülfü Livaneli’nin bile çıplak poz verdiği bir seneye uyandık, hayırlara vesile olsun. Neyse neyse, ben size başlıkta bahsettiğim, Instagram çekilişi sonucu belirleme ile ilgili bir amme hizmeti yapmak isterim, olur da “instagram kampanyasında yorum seçme” işine ucundan dokunmuş biri varsa aramızda bu hizmetin kıymetini anlayacaktır, yoksa da “ne anlatıyor bu oturan gezgin” diyenleri Londra ve Edinburgh yazılarıma alayım bir zahmet! Vira biss

Instagram Çekilişi: Her Hevesli Sayfa Sahibinin Rüyası

İnsan istiyor ki bir sayfası olsun, paylaştığı şeyler takdir edilsin, paylaşılsın, konuşulsun böyle ilgi atsınlar üstüne sürekli ilgi atsınlar ama oluyor mu? Yok o iş öyle olmuyor. 3 kişi takip ediyorsa 5 kişi sabahına bırakıyor dostlar, kurtlar sofrası orası vallahi.

“Elifçim bir çekiliş yapacağız herkes yorum yazsın, 1 arkadaşını etiketlesin biz de onların arasından seçim yapalım. Nasıl fikir?” diyorsanız bravo, en tutan çekilişlerden biri zaten bu, herhalde insan çekiliş diyince tanım olarak bu geliyor artık akla. Buraya kadar her şey çok hoş, çekiliş bannerları canva’da hazırlanır, tanıtım çıkılır, son günü geri sayım yapılır derken bittiğinde sıra kazananı bulmaya gelir. Hıhhh şimdi bu arkadaşımızın Google aramalarınıza birlikte bakalım (Allah aşkına hepimiz aynı şeyleri arıyoruz değil mi);

 • Instagram çekiliş ücretsiz
 • Instagram çekiliş yorum seçme ücretsiz
 • Instagram yorum seçme
 • Instagram çekiliş ücretsiz
 • Instagram kampanya ücretsiz

Noldu peki sorarım? Bir sürü vaatte bulunan ama yalnızca üyeliğinizi almaya çalışan siteye üye oldunuz, sonra ne oldu? Hayattan da mı hiçbir şey öğrenmediniz demezler mi adama (bunu diyen ben en az 12 siteye üye oldum)? Tamam tamam, size 2021’in ilk kıyağı benden, bu çekilişte hiçbir yere üye olmadan dakikasında kazananı açıklayan bir yöntem anlatıyorum hazır olun.

Aramaya inandım, Linkedin’den teşekkürümü bile ettim: Jon Portella

Şimdi bu çekiliş postumuzun altına yazılan yorumlardan birini seçmek için yapacağımız şey çok basit! Adım adım anlatıyorum;

 • Şu linke bir tıklayalım.
 • Soruları çekilişinize uygun olarak cevaplayın;
  • 1. soru 1 kişi birden fazla yorum yapabilir mi?
  • 2. soru yorumlarda birini etiketlemek zorunlu mu?
  • 3. soru yorum belirli bir kelimeyi / kelime öbeğini içermeli mi?
 • Cevaplamanız bittiyse alttaki ekranla karşılaşmanız gerekiyor;
Instagram Çekiliş Yorum Seçme: Yardımımıza koşan insan Jon Portella

Kırmızı dikdörtgen içine aldığım butona bastıktan sonra ise şunları yapmanız gerekecek;

 • Instagramdaki yorumları alacağınız postun sayfasını açın (pop-up olarak değil bildiğiniz sayfa açık olsun ve özel sekmede açın, yine de ne yapıştırdığımıza emin değiliz).
 • Kodu bu sayfada sağ tarafta açılacak yere yapıştıracağız (bilenler için konsolu açmamız gereken). Macbook ve Chrome kullandığımdan yandaki alanı açmak için benim yapmam gereken: Cmd + Option + j. Siz de şuradan basmanız gereken tuşlara bakın.

Şimdi de alttaki sayfa açıldı mı?

Sağ tarafta böyle bir “Console” alanının açılması gerek

Şimdiii, daha önce kopyaladığımız kodlar hala bizi bekliyor, direkt sağdaki alana yapıştıralım ve enterlayalım bir zahmet.

Valla her seferinde seçiyor, adeta büyücü <3

İşte kazanan karşınızda! Ben hayatta çekiliş kazanamadım ama kazananlar hayrını görsün.

Kazananı da açıkladığımıza göre “Niye yazdım ama iyi ki de yazdım” dediğim bir yazımın daha sonuna geldik. Yararlı olabildiğim tek bir insan evladı olduysa kendimle gurur duyabilmem için yorum olarak teşekkürünü alabilirsem sevinirim! Bu arada, gerçekten de bu kodu hazırlayan arkadaşa Linkedin’den yazıp teşekkür ettim, o da mutlu oldu, 2021’e birini sevindirerek başladım sanırım haydi bakalım göreceğiz. Çekiliş varsa bana da söyleyin canlar, yakında yine görüşmek üzere!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir