Bavul Hazırlama: Tatile Giderken Pratik Liste

Bavul Hazırlama: Tatile Giderken Pratik Liste

Bavul Hazırlama: Şeffaf Bavul da ne bileyim?
Zara Şeffaf Bavul Hazırlama: İçindekileri kimsenin görmesini istemediğin kadar dağınık olma diye 🙂

Pardon bu devirde evden çıkamıyoruz ne bavulu diyenler için şimdiden uyarıyorum, güzel günler için yazılmış bir yazıdır bu!

Bavul hazırlama işleminde hep arkada bıraktığımız gözü yaşlı bir eşyamız olur. Ah be o da olsaydı ne güzel olurdu tatil dediğimiz şeyleri de alıyoruz bu sefer sevgili dostlar! Gözümüz arkada kalmadan hepsini bir bir topluyoruz ve ister Roma ister Londra ister Edinburgh, bekleyin canlar geliyoruz!

Bavul Hazırlama Taktikleri: Zorunlu olanların listesini çıkart!

Kimse kusura bakmazsa kadınların hazırlayacağı bir bavul hazırlama listesi olacak bu liste (birkaç küçük dokunuşla erkekler de yararlanabilir diye düşünüyorum), çok uzatmadan zorunlular listesini çıkartalım;

Her çeşit tatilde gerekli olan bavul hazırlama parçaları;

1- 4 tekerlekli kabin bavulu: 4 tekerlekli bavul nimettir canlar, edinin bir adet

İçinde (kendi bavulumundan tarif edeyim), fermuar ile kapatılan yere, her biri ayrı ayrı bez torbalara koyarak şunları koyuyoruz canlar;

2- Kendinize özel küçük bir kit: Benim için bu; küçük dikiş seti + yara bandı + theraflu + majezik + törpü + cımbız + jilet (her biri etki bakımından tahmin etmediğiniz yerde hayat kurtarır)

3- Elbette iç çamaşırları (evet evet ilk 10’da), kaç adet olduğunu ben söylemeyeyim isterseniz

4- Pijama takım: Mevsimine göre şort & tshirt veya eşofman & tshirt

5- Parmak arası terlik: Nasıl bir otelde kalacağınız veya hava durumu ilgilendirmez, en dandiğinden parmak arası terlikleriniz olsun, hangi banyodan iğreneceğinizi tahmin dahi edemezsiniz

6- En az 2 adet kullanılmak üzere bez torba: Hem kirliler için hem de ne olur ne olmaz diye koymakta fayda var (Bez torba da ne diyorsanız hadi BİM poşetleri de iş görür hadi)

7- Sırt Çantası: Giderken de kullanabilirsiniz bavulunuza da atabilirsiniz, tercih sizin ama tatilde yanınızda olsun, duacım olursunuz.

8- Sweatshirt: Hangi mevsim olursa olsun, yanınızda bir sweatshirt olsun. Yazınızı bir rüzgar, kışınızı bir ayaz bitiriverir vallahi.

Bavul Hazırlama: Alışveriş sonucunda bavulu yeterli gelmeyen bir adet Elif

Part 2: Daha alır alır

9- Spor Ayakkabı: Biriyle gittiniz bir de yanınıza aldınız mı tamamdır! Her gün aynı ayakkabıyı giymeyin rica edeceğim. İçine de temiz çorap doldurursanız hem yer kaplamaz hem de çorap unutmazsınız.

10- Mevsim yazsa güzelim beyaz tshirtler: Tertemiz tiril tiril tshirtlerle gezmek gibisi var mı! Yalnız ütüsüne dikkat, koyarken dümdüz serin bavulunuza, hatta mümkünse en üste koyun.

11- Mevsimine uygun pantolon / şort

12- Lastik toka & tel toka: Küçük bir zipli poşette derli toplu tutulabilir (hatta )

13- Normalde kullandığınız büyük cüzdan yerine küçük bir bez cüzdan: Hem harcadığınız parayı bilirsiniz hem de yurtdışında tatil yapıyorsanız türk parasıyla karıştırmamış olurunuz

Bunların yanında nereye koyacağınız size kalmış olmazsa olmazlar da şunlar;

  • Diş Fırçası & diş macunu
  • Yer kaplamayan havlulardan bir tane (Decathlon sen ne tatlı yersin <3 )
  • Şarj Aleti
  • Powerbank (Daha almadıysanız nasıl yaşadığınızı yorumla bildirirsiniz değil mi)
  • Makyaj Çantası
  • Makyaj temizleme mendilleri
  • Nemlendirici & Şampuan & Yaz ise güneş kremi: Seyahat boyu almak istiyorsunuz değil mi, almayın o iş çok pahalıya geliyor, onun yerine küçük şişelerden alın, doldurup doldurup kullanın
  • Takılar

Sizin bavul hazırlama listeniz nedir? Ay şunu da eklemeden olur muymuş canım dediğiniz ne varsa yorumlarınız bekliyorum!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir