Alaçatı’da nerede kalınır: Mutluluk İzmir’de!

Alaçatı’da nerede kalınır: Mutluluk İzmir’de!

Alaçatı’da nerede kalınır nerelerde gezilir sorusunun popüler olmasının sebepleri: Hem İzmir’den güzel memleket bulmak zor hem de eurodur dolardır aldı başını gidiyor diye denize de mi girmeyelim. Baştan söyleyeyim, benim için Alaçatı kalmak ve gece gezmesi için güzel, Çeşme ise plajları için, sonra vay orası Alaçatı değil Çeşme, vay nasıl karıştırırsın demeyin.

İlk cevaplayacağımız soru: Alaçatı’da nerede kalınır

Kızlarımla birlikte neler yapabiliriz dediğimiz bir dönemde gözümüzün dönmesiyle birlikte kendimizi Alaçatı’da bulduk. Şu ana kadar kaldığım en güzel, temiz ve büyük odalardan birinde kaldık. Ayrıca balkonu, mutfağı ve en önemlisi mükemmel bir kahvaltısı vardı. 3 günlük tatilimizde kaldığımız yeri açıklıyorum: Sarı Köşk Butik Hotel. Otelin sahibi Hasan Bey hem çok kibar hem de çok yardımsever biri. Merkeze de yürüyerek ulaşabiliyorsunuz, daha ne istenir ey tatilsever!

Alaçatı’da Gidilecek Plajlar

Daha önce İstanbul’a yakın plajları şurada anlatmıştım, Alaçatı için özel bir alan ayırıyorum tabi ki. Plaj tercihlerinden biri Before Sunset diğeri de Fly-inn oldu. İkisi de keyifli ve tercih edilebilecek yerlerdi. Happy Hour arayan biri olmadığımdan kriterlerim şunlar: Yemekler güzel mi, sakin bir ortam var mı, kum var mı, deniz sığ mı. Hepsini sağladı İzmir, boşuna mı diyorum mutluluk İzmir’de diye!

Before Sunset giriş ücreti: 50 TL

Fly-inn giriş ücreti: 50 TL

Minibüs ile Çeşme’ye geliş: 4 TL -> Sonrasında Çeşme-Ovacık Minibüsü: 4 TL (Evet 2 minibüs biraz fazla gibi dursa da değer)

İkisinde de rezervasyon yapılması şart. Bu arada Before Sunset Beach Club’ın sevmediğim bir yanını söyleyeyim, 3 kişi olmamıza rağmen 3 şezlong verilmedi, 2 şezlong bir de açılır-kapanır sandalye verildi. Hoş değil sevgili Before Sunset!

Alaçatı’da Ne Yenir, Ne İçilir

İzmir deyince aklınıza Kordon gelir, deniz gelir benim çoğunlukla midye gelir, kumru gelir! Kumru Erol’da yenir diyeceğim izninizle. Kumru & Meyveli soda 17 TL (2017 fiyatıydı).

Bunun yanında, Alaçatı akşamları da çok güzel gezilebilecek yer. Gece 3’lere kadar 3 kız gezdik, eğlendik, sorunsuz bir tatil geçirdik. Akşam eğlence için Tren Alaçatı‘ya gidelim dedik. Kapıya kadar giden 3 kızı “rezervasyonunuz yok yalnız” diye almayan adam, 5 dakika içinde telefonla arayıp rezervasyon yapıp girdik, sana burdan tekrar selam olsun. Giriş parası yok fakat içerde içkiler pahalı ve eğlence 11 sonrası başlıyor, benden söylemesi.

Güzel bir sofra kurmak için de tercih ettiğimiz yer Bizim Ev Restoran oldu. Mezeler taze, müzikler Sıla. Keyif almak için başka neye ihtiyacımız var ki?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir